Ile zarabiają specjaliści od użyteczności w Polsce?

Użytkownicy grupy “Dostępność i Użyteczność” na portalu społecznościowo-pracowym GoldenLine, wzięli udział w niereprezentatywnej, subiektywnej ankiecie odnośnie zarobków w branży usability/user-experience.

Wg wyników ankiety średnia pensja specjalisty ds. użyteczności w Polsce wynosi 4200 złotych netto. Zarobki w Warszawie są wyższe i sięgają średnio 5500 złotych.

Z badania, można wysnuć, że najpopularniejszą nazwą pozycji jest specjalista ds. użyteczności (10 na 25 osób tak określiło nazwę swojego stanowiska w ten sposób) i architekt informacji (5/25 osób).

Dla porównania, według wyników “UPA 2009 Salary Survey” przeprowadzanej rokrocznie przez Usability Professionals’ Associations, najpopularniejszymi tytułami wśród członków grupy są User Experience Practitioner (264/1786 osób) i Usability Professional (211/1786 osób).

Dodatkowe informacje i dokument źródłowy: Ile zarabia specjalista uzytecznosci w Polsce? (lokalna kopia) autorstwa Dominiki Turzyńskiej.

UPDATE: Razem z Joanną Kwiatkowską przeprowadziliśmy badania specjalistów od użyteczności i user experience w Polsce. Szczegóły dostępne są w raporcie dostępnym do pobrania ze strony: raport2012.hci.org.pl

Chcesz pracować w zawodzie? Aktualne oferty:

No items, feed is empty.

Oferty dostarcza serwis praca.uxlabs.pl

Trackbacks

  1. […] z bardziej popularnych artykułow w serwisie, od początków jego powstania jest tekst „Ile zarabiają specjaliści od użyteczności w Polsce?”.  Koniec roku zakończmy więc równie interesującym wpisem z informacjami na temat zarobków […]