Prezentacja – Warsaw Subway Information System

Jestem wielkim fanem systemu informacji wizualnej w warszawskim metrze. Korzystając z niego codziennie, wielokrotnie doceniałem napisy na wysokości wzroku, pozwalające bez problemu zidentyfikować na jakiej stacji właśnie jestem.

Źródło: http://www.knowledgepresentation.org/BuildingTheFuture/Duszek/Duszek.html

Niesamowite przy tym jest to, że ten system, zaprojektowany przez Romana Duszka i Ryszarda Bojara przeszło dwadzieścia lat temu, nadal dobrze funkcjonuje i jest dość łatwo rozszerzalny, chociaż nie ustrzegł się niestety pewnych modyfikacji, które nie za bardzo mu służą (oznaczenia wind, strzałki do toalet).

Zapraszam do obejrzenia krótkiego, 20 minutowego wykładu  o procesie projektowania – Warsaw Subway Information System  prof. Romana Duszka, wygłoszonego w ramach konferencji Preparing for the Future of Knowledge Presentation w 2003 roku w Chicago.


W przypadku problemów z obejrzeniem filmu, możesz go zapisać na dysk (format mpeg4,  30 MB).

Przy okazji – blog Design po polsku  zamiescił interesujące zestawienie zaprojektowanych w Polsce systemów informacji wizualnej – warto przeczytać.

Źródło:  Prezentacja Warsaw Subway Information System, prof. Roman Duszek, Preparing for the Future of Knowledge Presentation, 2003

Chcesz pracować w zawodzie? Aktualne oferty:
Oferty dostarcza serwis praca.uxlabs.pl

Trackbacks

  1. […] koniec zeszłego roku, opublikowałem krótką prezentację o systemie informacji wizualnej w warszawskim metrze, zaprojektowanym mniej więcej 20 lat temu. […]