Heatma.ps – interesujący produkt z Polski dla mobilnych produktów Apple

Source: https://heatma.ps/

Heatma.ps jest dla iPhone-a i iPada tym, czym Crazyegg jest dla aplikacji webowych. Niewielkie SDK dołączane do bibliotek budowanej aplikacji, umożliwia uzyskanie interesujących informacji, jakich elementów na ekranie dotykają użytkownicy.

Model biznesowy opiera się na opłatach za określoną pulę UIElementów – w pakiecie darmowym można obserwować jeden element, każdy kolejny kosztuje około 10 dolarów (za 10000 sesji).

Jak działa aplikacja można zobaczyć na filmie poniżej.

 Autorem tego produktu jest polska firma SharQ, co samo w sobie jest świetną informacją, bo jakoś nie spodziewałem się innowacyjnego produktu na urządzenia mobilne z Polski. Nie czuję się także ekspertem w segmencie aplikacji mobilnych, ale czytelnicy MyApple sugerowali, że niniejsza aplikacja jest pierwszym produktem na iOS który umożliwia używanie heatmap. Tak więc – gratulacje!

PS.  Nie jest dla mnie do końca jasne, czy jako “element” jest liczony jeden “ekran” czy jeden “obiekt” na danym ekranie (przycisk, tabelka, grafika). Adam Hościło z TwistedLogic z którym konsultowałem ten tekst wskazywał że chodzi o jeden pojedyńczy obiekt.

Chcesz pracować w zawodzie? Aktualne oferty:
Oferty dostarcza serwis praca.uxlabs.pl