World Usabilty Day 2014 w Polsce

Co roku w połowie listopada profesjonaliści i pasjonaci związani z użytecznością celebrują World Usabilty Day – Światowy Dzień Użyteczności. Incjatywa ta, związana z UXPA (User Experience Professionals Association) od dziewięciu lat lat koordynuje wydarzenia związane z użytecznością, badaniami, dostępnością i interakcją. Każda z edycji ma temat przewodni – w tym roku jest zaangażowanie.

Także w Polsce, od kilku lat możemy uczestniczyć w wydarzeniach i incjatywach związanych z organizacją World Usability Day w całej Polsce. W tym roku zaplanowane zostały cztery, nienachodzące na sobą terminami wydarzenia, aby umożliwić uczestniczenie w tych spotkaniach jak największej liczbie uczestników. Udział w wydarzeniach jest bezpłatny, ale z uwagi na dużą ilość chętnych, obowiązuje rejestracja online.

Terminy wydarzeń

08.11.2014 – WUD Trójmiasto
14.11.2014 – WUD na Pradze (Warszawa)
15.11.2014 – WUD KRK
22.11.2014 – WUD Silesia

WUD Trójmiasto

wud-logo-long
8 listopada odbyła się druga edycja WUD Trójmiasto. Wydarzenie, które odbyło się w PPNT Gdynia, składało się dwóch części: warsztatów (Content that works,  Klik, konwersja, retencja – najważniejsze wskaźniki zaangażowania użytkownika, Doświadczenie a zaangażowanie) oraz wykładów, prowadzone przez prelegentów m.in. Allegro, Witflow, Statoil, Ideacto czy SWPS. W wydarzeniu uczestniczyło około 300 osób.

Strona wydarzenia: WUD Trójmiasto

WUD na Pradze

wud-na-pradze-warszawa-2014
W najbliższy piątek, 14 listopada odbędzie się w warszawskim oddziale SWPS  WUD na Pradze. Tegoroczna edycja składa się trzech części:

  • specjalistycznych warsztatów (eyetracking, wykorzystanie Google Glass, typografia, projektowanie doświadczeń w e-commerce)
  • indywidualnych konsultacji ze specjalistami (Jacek Opaluch/K2, Tomasz Bienias/Agora, Mateusz Waligórski/euro.com.pl, Paulina Makuch/La Wonderlab)
  • wykładów specjalistów z organizacji świadomie projektujących rozwiązania dla swoich użytkowników: m.in. one2tribe, Allegro, Uxerii, insys.

Po zakończeniu wykładów planowane jest

Strona wydarzenia: WUD na Pradze (Warszawa)

WUD KRK (Kraków)

logo

W najbliższą sobotę, 15 listopada w Krakowie będziemy mogli uczestniczyć w  kolejnej edycji WUD KRK. Całodniowe wydarzenie przeplatane będzie wykładami specjalistów z Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Lunar Logic, VML Poland, Making Waves Oslo, Grupa Onet, Witflow, SoInteractive i innych. Warto! :)

Strona wydarzenia: WUD KRK

WUD Silesia

logo_wudsilesia_alpha
22 listopada odbędzie się już piąta edycja (!) WUD Silesia. Konferencja słynąca z odjechanych “miejscówek” w roku odbędzie się w nowej siedzibie Muzeum Śląskiego,  która powstała w miejscu dawnej kopalni „Katowice”. Budynek ten niemal w całości mieści się pod ziemią ;) Przedsięwzięcie organizowane jest (jak co roku) firmę Future Processing i instytucje partnerskie, reprezentantów środowisk naukowych, biznesowych i artystycznych, organizacje pozarządowe, studentów i wolontariuszy. Łącznie wystąpi 19 prelegentów z Polski i z zagranicy, którzy poprowadzą 6 warsztatów oraz 9 wykładów.

Ostatnia runda wejściówek rozdawana jest dzisiaj.

Strona wydarzenia: WUD Silesia

Chcesz pracować w zawodzie? Aktualne oferty:
Oferty dostarcza serwis praca.uxlabs.pl