World Usability Day Silesia 2011

Z wielką przyjemnością informuję, że serwis UXLabs został patronem medialnym World Usability Day Silesia 2011, które odbędzie się już za tydzień, 5 listopada w Wojewódzkiego Parku Kultury i Wypoczynku w Chorzowie w ramach świadowego World Usabilty Day.

World Usability Day, to organizowana co roku incjatywa wspierana przez Usability Professionals’ Association, promująca różne aspekty użyteczności wśród zarówno amatorów jak i osób zajmujących się zawodowo usability, user experience i user cented design (UCD).  Zeszłoroczna edycja pomysłu obejmowała przeszło 150 wydarzeń w 40 krajach.

Co roku World Usablity Day posiada swój temat przewodni. W tym roku jest to Education: Desiging for Social Change, co można przetłumaczyć jako projektowanie dla przemiany społecznej. Sami organizatorzy (przedstawiciele firmy Future Processing)  określają WUD Silesia 2011 jako:

 (…) interdyscyplinarne wydarzenie edukacyjne. Jego głównym celem jest wymiana wiedzy i doświadczeń z zakresu użyteczności i ergonomii rozwiązań w różnych dziedzinach życia.

Program spotkania jest bogaty. Składa się na niego siedem równolegle prowadzonych warsztatów i trzy bloki wykładów. Tematy wykładów i warsztatów wydają są interesujące. Wśród zaproszonych prelegentów i trenerów znajdują się między innymi: Aga Szóstek, Bartosz Mozyrko, Mona Szychowiak, Joanna Bartnicka, Ryszard Kulik, Dawid Szczepaniak.

Wstęp na wszystkie części imprezy jest oczywiście bezpłatny. Udział w części warsztatowej wymaga wcześniejszej rejestracji na stronie wydarzenia. Organizatorzy deklarują, że starają się by poruszane zagadnienia były interesujące zarówno dla profesjonalistów jak i dla osób stawiających pierwsze kroki w danym temacie.

Jedną z akcji organizowanych w ramach wydarzenia, jest akcja Nieużytecznie, polegająca na zbieraniu na mapie nieużytecznych obiektów. Koncepcja jest prosta:

Znajdź chociaż jeden irytujący szczegół w otaczającej Cię rzeczywistości. Dołącz go do naszej mapy. Następnie my zbierzemy wszystkie zgłoszenia w książkę, wydrukujemy ją i zaniesiemy do odpowiednich urzędów. Za pół roku dziennikarze Dziennika Zachodniego sprawdzą, czy urzędnicy zajęli się zgłoszonymi problemami.

Patronem merytorycznym wydarzenia jest CHI Polska. Agnieszka Szóstek jako przedstawiciel ACM SIG CHI poprowadzi warsztat:  Cykl projektowy zorientowany na użytkownika: studium przypadku.

Chcesz pracować w zawodzie? Aktualne oferty:
Oferty dostarcza serwis praca.uxlabs.pl