The Game of Graphic Design

Fatimah Kabba, projektantka z Nowego Jorku wpadła na pomysł nowatorskiego produktu – gry poświęconej projektowaniu, której celem ma być wciągniecię nietechnicznych klientów i kooperantów do wspólnego projektowania i planowania.

Solution: Create the game of graphic design. A game that allows everyone, not just designers or creatives, but your younger brother, your grandma who can’t click a computer mouse or your best friend who’s an economics major, to better understand and engage in the creative process.

Fatimah, aby projekt zakończył się sukcesem i nie pozostał jedynie w fazie prototypu, postanowiła skorzystać z popularnego ostatnio serwisu Kickstarter, stawiając sobie za cel zebranie 10 tysięcy dolarów w ciągu 30 dni (w momencie pisania tego tekstu, było zebrane około 10% kwoty). Donator, który przekaże więcej niż 90 dolarów, otrzyma na własność egzemplarz gry, a przekazujac 160 dolarów, otrzyma dwa egzemplarze.

Bez wątpienia, taka gra to ciekawa koncepcja, która – być może – w przyszłości będzie stanowić jakieś uzupełnienie już istniejących gier projektowych (vide prezentacja Donny Spencer), zwłaszcza w ramach rozgrzewek i burz mózgów). Zastanawiam się na ile istnieje zapotrzebowanie na tego typu produkty (jak norm Trading Cards czy magnesy AppMagnet) które ciężko jest zakwalifikować do kategorii innej niż gadżety. Porażka lub sukces tego pomysłu w serwisie Kickstatrer, może być jakąś odpowiedzią na to pytanie.

Source: http://i22.photobucket.com/albums/b332/productionz/website%20april%202011/9-1.jpg

Chcesz pracować w zawodzie? Aktualne oferty:
Oferty dostarcza serwis praca.uxlabs.pl