Polish IA Summit 2012

Chociaż ilość tematycznych spotkań nam rośnie, nie sposób nie poinformować że wczoraj w nocy otwarta została sprzedaż biletów i pojawił się wreszcie prawie kompletny program najważniejszej i najpopularniejszej polskiej “branżowej” konferencji –  Polish IA Summit, która w tym roku odbędzie się w pomiędzy 18 a 20 kwietnia.

Zmiany

W trzeciej, czyli obecnej edycji nastąpiły znaczące zmiany. Jakie?

 • Konferencja została wydłużona: zamiast dwóch dni prelekcji, mamy dwa dni prelekcji + jeden dzień warsztatów.
 • Warsztaty mają spory zakres tematyczny: mamy UX for Startups & Students, Business UX, Warsztat UX (dla praktyków), Motion UX w medycynie i Motion UX w grach – część z nich jest bezpłatna.
 • Wykłady naukowe przemieszane są z prelekcjami praktyków, co jest wynikiem połączenia Polish IA Summit z Kansei w praktyce.
 • Miejscem spotkania jest  Pałac Staszica, przy Krakowskim Przedmieściu w Warszawie, zamiast zlokalizowanej minimalnie na uboczu Zachęty.

Program

Już w ubiegłym roku, sporą część prelegentów, stanowili projektanci i badacze spoza Polski. W tym roku ten trend zostały zachowany, ale kilka prezentacji jest poświęconych jest lokalnym, “gorącym” i niekiedy kontrowersyjnym projektom. Zakres tematyczny jest bardzo szeroki i każdy powinien móc znaleźć coś dla siebie. Na co warto zwrócić uwagę?

I dzień wykładów
II dzień wykładów
 • Na żywo 2.0  – Piotr Król i Małgorzata Wachniewicz z Agory
 • How to test with children: based on a few catastrophes and many (sweet) monsters – Iga Mościchowska  i Barbara Rogoś z wrocławskiego Witflow
 • Information Archtecture aspects in Voice Portal design – Danijel Korzinek

Koszty

Do 15 marca 2012 roku koszt uczestnictwa wynosi 850 zł brutto, później 1050 zł brutto. Każdy czterogodzinny warsztat kosztuje dodatkowe 500 zł.  Patrząc z jednej strony – drogo, zwłaszcza będziemy chcieli uczestniczyć w warsztatach. Z drugiej, nadal jest znacząco taniej, niż na zachodnich konferencjach.

Czy warto?

Jak u każdego prawdziwego konsultanta odpowiedź może być tylko jedna:  to zależy ;)

Dla początkujących magnesem mogą być warsztaty, dla profesjonalistów spotkanie ze znajomymi z branży i szeroko pojęte ‘kuluary’, wsparte dużą ilością przyjemnych miejsc na warszawskiej Starówce i Powiślu.
Cena, jakkolwiek nie najniższa, nie jest bardzo odstraszająca, nawet w tym wariancie po 15 marca 2012r. Jeśli jednak, koszty te są dla kogoś nie do zaakceptowania, zawsze pozostaje streaming online z wydarzenia, tak jak w zeszłym roku.

Chcesz pracować w zawodzie? Aktualne oferty:

No items, feed is empty.

Oferty dostarcza serwis praca.uxlabs.pl

Comments

 1. Krys says:

  Streaming online będzie za darmo? gdzie będzie ta transmisja, na jakiej stronie?

 2. Tomasz Skórski says:

  Według informacji, którymi dysponuję streaming będzie cytuję “prawdopodobnie płatny”. To jest odmiana, w porównaniu z ubiegłym rokiem.