CHI Polska – Warszawa – 29 listopada 2011

Stowarzyszeni CHI Polska we wtorek, 29 listopada 2011 zaprasza na kolejne w tym roku warszawskie spotkanie, poświęcone interakcji między człowiekiem a komputerem.

Prelekcję “Świat dobrze zaprojektowany – Trendy w projektowaniu i budowie aparatury medycznej” wygłosi pan Zdzisław Sobierajski, właściciel firmy Perfekt Sobierajski i moderator programu  Polyester-design.com, który propaguje odpowiedzialne projektowanie dla medycyny.

Jest wiele aparatów medycznych które mają dziwaczne interfejsy. Utrudniona komunikacja umożliwia zaprogramowanie błędnych nastaw. To w konsekwencji prowadzi do błędów medycznych i odpowiedzialności karnej lekarzy. Obudowy niektórych aparatów są siedliskiem zarazków. Ich konstrukcja uniemożliwia porządne wysprzątanie zakamarków.

Ponieważ przy projektowaniu mebli i budowie aparatury medycznej nie ma współpracy różnych środowisk, to w efekcie powstają konstrukcje na miarę wyobrażeń producenta, a nie na miarę potrzeb użytkownika i pacjenta. Kompetentne, ergonomiczne projektowanie może zmienić ten stan. Rozmawiajmy ze sobą o potrzebach lekarzy, pielęgniarek i pacjentów. Pytajmy co im ułatwi pracę. Projektujmy to czego Oni potrzebują. Budujmy interdyscyplinarne zespoły do tych zadań.

Spotkanie tradycyjnie odbędzie się w auli PJWSTK przy ul. Koszykowej 86 w Warszawie (mapa dojazdu).

Początek spotkania o godzinie 18.00. Wstęp wolny.

Chcesz pracować w zawodzie? Aktualne oferty:
Oferty dostarcza serwis praca.uxlabs.pl